ukenru
Держгеокадастр уклав угоду про співпрацю з Картографічною службою Норвегії


Держгеокадастр та Картографічна служба Королівства Норвегія (Statens Kartverk) підписали низку угод про співпрацю у сфері геодезії, картографії, кадастру та земельних відносин. 
 
Зокрема, сторони уклали угоду в якій зафіксували основні заходи для реалізації Проекту «Інструменти для сталого управління земельними ресурсами в Україні». 
 
Від української сторони угоду підписала перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець, від норвезької – директор з міжнародних сервісів Statens Kartverk  Хельге Онсруд.
 
У рамках Проекту передбачається створення Української державної постійно діючої мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем (УПМ ГНСС) як сегменту Державної геодезичної мережі. Метою Проекту є, зокрема, покращення якості геодезичних вимірювань в Україні та подальша інтеграція України у Європейську геодезичну мережу.
 
Створення загальнонаціонального сервісу з точного визначення координат із використанням супутникових технологій матиме позитивний вплив на забезпечення безпеки власності, планування сталого землекористування та на управління земельними ресурсами в цілому. Це також є важливою частиною розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних.
 
Проект буде реалізовуватися на кошти надані Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.

 

 

Держгеокадастр