ukenru
Держгеокадастр та ФАО обговорили принципи запровадження консолідації земель


Представники місії продовольчої й сільськогосподарської організації ООН ФАО (Food and Agriculture Organization FAO) провели навчальний семінар, на якому презентували найкращі світові практики запровадження добровільної консолідації земель. 
 
Проект, що буде реалізовано в Україні, передбачає відпрацювання процедур консолідації земель на прикладі експериментальних районів у Київській та Херсонській областях, де будуть сформовані організаційні та практичні підходи укрупнення ділянок. На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.
 
Експерти ФАО поділилися з українськими колегами досвідом ФАО у запровадженні добровільної консолідації в країнах Центральної та Східної Європи. Зокрема, починаючи з 2000-х років, ФАО розробляла та реалізовувала програму з консолідації земель в Албанії, Вірменії, Боснії i Герцеговині, Македонії, Молдові, Литві, Сербії та Туреччині.
 
Добровільна консолідація земель – ефективний інструмент для зменшення фрагментації земель i реалізації програм розвитку під керівництвом сільських громад. Формування чітких протоколів консолідації сформує принципово новий формат земельних відносин в Україні.