ukenru

26-27.09.2019р. «ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ - 2019! Практика застосування нових правил в питаннях - ОРЕНДИ, СУБоренди землі; - отримання та реєстрації прав на землю; - плати за землю; - операціях з земельними паями. ЗЕМЕЛЬНІ СПОРИ. Ринок землі – які перспективи». Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Прес-конференція – круглий стіл «Чи готова інфраструктура ринку земель сільськогосподарських земель в Україні?»


Організатори: Асоціація «Земельна спілка України»

Дата проведення: 26 листопада 2015 року, початок роботи: 16:00 (реєстрація з 15:30).

Місце проведення: м. Київ, вул. Еспланадна, 28.

 

До участі в круглому столі в якості доповідачів запрошені:

 

Андрій КОШИЛЬ, президент Асоціації «Земельна спілка України», учасник Робочої групи по земельній реформі в рамках розроблення Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на2015-2020роки.

Олександр ЖЕМОЙДА, виконавчий директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», фахівець у галузі аграрної політики, аналізу формування попиту та пропозиції на глобальному та національному сегментах ринків агропродовольчої продукції, кандидат економічних наук.

Андрій МАРТИН, експерт у галузі земельних відносин, землеустрою, оцінки земель, розробник багатьох нормативних документів у сфері земельних відносин, спікер Робочої групи по земельній реформі в рамках розроблення Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020роки, завідувачкафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук.

Анна НАГНИБІДА, начальник юридичного департаменту Асоціації «Земельна спілка України.

Сергій БІЛЕНКО, експерт у сфері правового регулювання земельних відносин, розробник багатьох законодавчих актів у сфері земельних відносин, учасник Робочої групи по земельній реформі в рамках розроблення Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на2015-2020роки, помічник-консультант народного депутата України.

 

Україна вже чверть століття реформує земельні відносини, проте питання запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення залишається одним із найбільш дискусійних і заполітизованих питань аграрної політики в Україні. Розуміючи надзвичайну важливість «земельного питання», Міністерство аграрної політики та продовольства України при підготовці Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 рокиспільно з представниками Європейської Комісії, країн донорів та міжнародних організацій зібрало кращих експертів аби за широкого публічного обговорення дати відверту та кваліфіковану відповідь на стратегічні питаннягалузі.

Досить часто суспільні побоювання викликає готовність ринкової інфраструктури до повноцінного включення земель сільськогосподарського призначення у ринковий обіг. Чи здатна сьогодні кадастрово-реєстраційна системи, органи нотаріату, оцінювачі, аукціоністи забезпечити прозоре та надійне проведення транзакцій із пайовими земельними ділянками? Чи є достатнім законодавче забезпечення інфраструктури ринку земель на сучасному етапі земельної реформи та яку модель земельних відносин має обрати Українадля захисту майнових прав селян та покращення ефективності сільськогосподарського виробництва?

 

До обговорення пропонуються такі питання:

- готовність ринкової інфраструктури в Україні забезпечувати прозорий обіг прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення;

- чи готові кадастрова система та система реєстрації прав до запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення?

- спроможність нотаріусів забезпечити надійне проведення транзакцій із земельними ділянками сільськогосподарського призначення;

- чи можуть оцінювачі забезпечити визначення ринкової вартості земель сільськогосподарського призначення для проведення ринкових транзакцій?

- достатність інституційного та кадрового забезпечення для проведення земельних торгів;

- чи здатна держава не допустити придбання сільськогосподарських земель за рахунок коштів, що одержані злочинним шляхом?

- антимонопольне регулювання ринку сільськогосподарських земель та його перспективи;

- які законодавчі перешкоди існують для створення ефективної інфраструктури сільськогосподарських земель?

 

Земельна спілка України

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ