ukenru

Як і за скільки купити українські чорноземи. Перезавантаження земельних відносин – вільний обіг земель. Агро холдинги, малий та середній фермер – у кожного своя зона ризику. Землі громад-перспективи. Рейдерський гачок. 13-14 лютого «ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО 2020». Детальніше...


11-12 лютого | Київ - ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2020р. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ. Відміна мораторію. Ринок землі. Набуття, захист, припинення прав на землю. Купівля, продаж, оренда (суборенда). Реєстрація. Плата за землю. Детальніше...


ЗЕМЛЯ 2020! Мораторій. Ринок землі. Що зробити ВЖЕ! Ціна. Іноземці. Переважне право. Як не втратити земельний банк: агрохолдинги, фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Виступ Голови Ради Асоціації «Земельна спілка України» Миколи Калюжного на Всеукраїнських зборах громадських організацій


 

Шановні учасники наради!
Земля це, мабуть, єдине багатство яке залишилось в державі, а також у українського народу. Але розпорядитись цим багатством на сьогодні в повній мірі ми неспроможні.
На жаль, ми не можемо точно сказати скільки землі залишилось в розпорядженні держави, а також передано підприємствам та населенню і хто повинен розпоряджатися цією землею та скільки вона коштує, бо не проведена інвентаризація землі, розмежування земель державної та комунальної власності, не в повній мірі проведена грошова оцінка земель та заблокована аукціонна діяльність на ринку земель.
Склалась така ситуація, коли суб’єкти підприємницької діяльності та громадяни бажають отримати земельні ділянки в оренду або викупити їх у держави для комерційних цілей, і місцеві ради та адміністрація згідні передати землі, але це не врегульовано законодавством.
Так, якщо в 2007 році продано на земельних торгах земельні ділянки на суму 1 млрд. 500 млн. грн. то в 2008 році тільки на 195 млн. грн, що завдало відчутного удару по бюджетах всіх рівнів.
В 14 областях не продано на торгах жодної земельної ділянки, а якщо і продано, то ці продажі опротестовані прокуратурою.
В зв’язку з тим, що не має порядку продажу земельних ділянок та прав на них (а цей порядок регулюється законом) біля 2 млн. га земель запасу та резерву використовується сільськогосподарськими підприємствами та фермерами, фактично, поза рамками правового поля, оскільки подовження договорів оренди земель резерву та запасу з 1 січня 2008 року можливо лише через земельні аукціони.
Вільні від забудови земельні ділянки в населених пунктах неможливо отримати в оренду та купити.
Інвестор готовий вкласти кошти в економіку України, але він просить одного - прозорого механізму отримання земельних ділянок.
Закон «Про ринок земель» який би вирішив всі ці питання на нашу думку ні в цьому ні в наступному році прийнятий не буде, оскільки цей закон врегульовує і ринок земель сільськогосподарського призначення.
Асоціація Земельна Спілка України та УСПП розробила Закон України «Про внесення змін в статтю 137 Земельного кодексу України», згідно якого пропонується Кабінету Міністрів України розробити порядок проведення торгів.
Прийняття такого закону дає змогу негайно розблокувати продаж та передачу в оренду земельних ділянок, створити сприятливі умови для підприємництва, наповнить місцевий та державний бюджет України.
Просимо народних депутатів України включити цей закон в пакет антикризових законів і прийняти його.

 

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ