ukenru

Як мають працювати держоргани, аби ринок землі був вигідний всім


Громадська коаліція за скасування земельного мораторію проводить панельну дискусію на тему “Що мають робити, та як працювати державні органи, аби майбутній ринок землі в Україні був вигідним для всіх?”.

Захід відбудеться 8 серпня 2019 року, з 15:00 по 18:00, в конференц-холі INVERIA, вул. Володимирська, 49А.

Реєстрація на захід - до 7 серпня 2019 року за посиланням: http://bit.ly/2YhHbia

21 липня в Україні було обрано новий склад парламенту, де абсолютну більшість мандатів отримала партія «Слуга народу», що відкрито декларувала підтримку скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель і відкриття ринку землі. Це чіткий сигнал, що українські громадяни, більшість яких підтримали дану партію, готові до впровадження давно назрілих реформ, необхідних для пожвавлення економіки. Вже у найближчі місяці новий склад Верховної Ради може визначитися з форматом (моделлю) майбутнього ринку землі.

Громадська коаліція за скасування земельного мораторію проводить фахові дискусії щодо того, якими мають бути оптимальні умови функціонування ринку землі.

Під час перших двох дискусій, що відбулись 3 та 15 липня, обговорювалось, чи варто на першому етапі запровадження ринку землі виставляти на продаж тільки державні землі та хто - і в яких обсягах - має отримати право купувати землю в Україні.

Предметом обговорення третьої панельної дискусії буде питання, якою має бути інституційна рамка земельної реформи - тобто як мають працювати державні органи, аби ринок землі в Україні був вигідним і для держави, і для громадян, і для малого, середнього та великого аграрного бізнесу в Україні.

Під час дискусії буде порушено такі питання:

● Як має бути побудована робота державних органів в Україні, аби забезпечити прозорі, ефективні, рівні правила гри для всіх учасників ринку землі?
● Якою має бути роль органів місцевого самоврядування в управлінні земельними ресурсами?
● Як має змінитися робота органів Держгеокадастру?
● Як убезпечити власників паїв та бізнес від рейдерства під час впровадження земельного ринку?
● Як забезпечити прозорість, захищеність та інтероперабельність державних реєстрів, що містять інформацію щодо земельних відносин?

Программа дискусії:

14.30-15.00 Реєстрація

15.00- 16.20 Панельна дискусія: Що мають робити, та як працювати державні органи, аби майбутній ринок землі в Україні був вигідним для всіх?

Учасники панельної дискусії:
● Владислав Власюк, директор Департаменту реєстрації та нотаріату, Міністерство юстиції України;
● Представник Міністерства аграрної політики;
● Денис Малюська, голова правління Офісу ефективного регулювання;
● Мар’ян Заблоцький, народний депутат від Партії “Слуга народу”;
● Представник Держгеокадастру;
● Давид Егіашвілі, координатор спільної Програми Світового Банку та ЄС “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”;
● Євген Бердніков, екс-заступник голови Нацагенції земельних ресурсів (ТВС);
● Іван Фурсенко, заступник голови Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад;
● Роман Граб, Український клуб аграрного бізнесу;
● Сергій Кубах, USAID;
● Іван Кабула, село Поправка, Київська область.

16.20-16.40 Кава-пауза

16.40- 17.30 Ключова презентація: “ Державне управління земельними ресурсами: проблеми та напрями інституційних змін”
● Андрій Мартин, старший проектний менеджер по земельній реформі Офісу реформ Кабінету Міністрів України, завідуючий кафедрою Національного університету біоресурсів та природокористування.

Модератор: Дарина Марчак, координатор Громадської коаліції за скасування земельного мораторію

Акредитація ЗМІ за посиланням: Інна Гавриленко, 0994854846, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ