ukenru
ЗЕМЛЯ 2018! (Суб)Оренда. Договори. Права. Реєстрація. ДЗК. Нові повноваження рад. Передача землі ОТГ. Електронні торги. Рейдерські атаки. Безпека. Судові новинки (8422 стор.!)  Детальніше...

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Договір оренди землі розірвано у зв’язку з несплатою орендної плати приватним акціонерним товариством


До Господарського суду Вінницької області скеровано позовну заяву в інтересах держави в особі Вінницької обласної державної адміністрації до Приватного акціонерного товариства «Могилів-Подільський кар’єр» про повернення двох земельних ділянок загальною площею майже 12  га, які розташовані  на території Немійської сільської ради Могилів-Подільського району, за межами населеного пункту загальною вартістю більше 3 млн гривень.
 
Установлено, що на підставі розпорядження голови Могилів-Подільської РДА,  між райдержадміністрацією та ВАТ «Могилів-Подільський кар’єр» укладено договір оренди на земельні ділянки загальною площею майже 12 га.
 
Рішенням господарського суду від 10.09.2014 позов Могилів-Подільського міжрайонного прокурора задоволено, договір оренди землі від 14.05.2009, розірвано у зв’язку з несплатою орендної плати приватним акціонерним товариством.
 
Земельна ділянка передана відповідачу згідно Акту приймання-передачі земельної ділянки, однак до цього часу, як Могилів-Подільській РДА так і Вінницькій ОДА не повернута.
 
Пред'являючи позов, прокурором переслідується мета повернення Вінницькій ОДА  у користування земельні ділянки загальною площею майже 12 га, яка знаходиться на території Немійської сільської ради, за межами населеного пункту, оскільки перебування вказаної земельної ділянки у відповідача порушує економічні інтереси держави, зокрема, перешкоджає надання в оренду вказаної ділянки іншим фізичним чи юридичним особам, що в свою чергу зменшує надходження грошових коштів до бюджету, створює передумови до невиконання соціально–економічних заходів на території Вінницької області (виплати зарплати працівникам бюджетної сфери, фінансування бюджетних програм тощо), а тому вимагає вжиття заходів реагування.