ukenru
27-28 лютого 2018р., в м.Київ семінар «Земельні відносини 2018! Оренда, договори (вплив нових процесуальних кодексів), реєстрація, спори, плата за землю. Судові новинки. Сільгосп землі. Захист від рейдерства». Детальніше...


27-28 лютого, Київ, семінар "Земельні відносини в 2018! (Суб)ОРЕНДА ЗЕМЛІ. Нові Закони - нові правила!  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Підлягає поверненню у власність держави майже 600 га земель лісового фонду


Одеським апеляційним господарським судом підтверджено законність вимог прокуратури Миколаївської області щодо повернення у розпорядження держави земельної ділянки лісогосподарського призначення площею майже 600 га вартістю 12 млн грн, яку незаконно було надано у користування товариству.
 
У 2013 та 2014 роках колишнім керівником державного підприємства «Володимирівське лісове господарство» замість заліснення земель та збільшення державного лісового фонду, під виглядом договору про спільну діяльність фактично передано в оренду місцевому сільгоспвиробнику зазначену ділянку для ведення товарного сільського виробництва.
 
При цьому органом, уповноваженим на передачу зазначеної земельної ділянки у користування іншим особам для сільськогосподарських потреб, є Кабінет Міністрів України, котрим згода на її передачу не надавалась.
 
Зважаючи на виявлені порушення, прокуратурою області, за погодженням з Генеральною прокуратурою України, у червні 2017 року до господарського суду пред’явлено позов в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України про визнання недійсним зазначеного договору та зобов’язання суб’єкта господарювання повернути цю землю у розпорядження держави, який був задоволений у повному обсязі.