ukenru
18-19.12.2018р. м.Київ, Семінар на тему: "ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. ЗМІНИ з 1 січня 2019. Реєстрація прав на землю, на оренду. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ (оцінка. НОВИЙ порядок). Агрозміни. "Шахматка", лісосмуги, масиви земель - обмін ділянками. Землі колишніх КСП. СПОРИ. Судова практика". Детальніше...


"ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!" (семінар 18-19 грудня, Київ)  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Рішення про надання земельної ділянки прийнято у порушення вимог Земельного кодексу України


Вищий господарський суд України погодився з доводами прокуратури Миколаївщини про повернення у власність територіальної громади м. Миколаєва земельної ділянки площею 1 га вартістю майже 1 млн грн, що розташована в Інгульському районі міста. 
 
За результатами вивчення прокуратурою законності прийнятих Миколаївською міською радою рішень щодо розпорядження землями міста установлено, що у 2015 році одному з підприємств передано вказану ділянку для будівництва гаража - стоянки для вантажних автомобілів підприємства. 
 
При цьому рішення про надання земельної ділянки прийнято у порушення вимог Земельного кодексу України щодо проведення передбаченої вимогами законодавства процедури земельних торгів. Крім того, у порушення норм містобудівного законодавства в оренду передано спірну земельну ділянку, розташовану у межах озелененої зони спеціального призначення.
 
Вказане стало підставою для звернення прокуратури області до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою про скасування незаконного рішення міської ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, укладеного на його підставі та її повернення територіальній громаді міста.
 
За результатами розгляду позову прокурора судами першої та апеляційної інстанцій ухвалено рішення про відмову у позові. Проте, Вищий господарський суд України, розглянувши касаційну скаргу прокуратури, скасував такі незаконні судові рішення та ухвалив нове - про задоволення позову прокурора у повному обсязі. 
 
Відтак, завдяки наполегливій позиції прокуратури Миколаївщини зазначена земельна ділянка підлягає поверненню територіальній громаді міста Миколаєва.