ukenru
На Хмельниччині забезпечено повернення навчальному закладу 137 га землі


Виявлено факти незаконного використання приватним агровиробником земель Говорського професійного аграрного ліцею.
 
У квітні 2017 року між освітнім закладом та одним із товариств укладено договір підряду на обробіток землі, відповідно до якого суб’єкту господарювання для вирощування сільськогосподарських культур та збирання урожаю передано 137 га землі, розташованої на території Говорівської сільської ради Віньковецького району.
 
Вартість цієї землі перевищує 4,7 млн грн.
 
В порушення вимог законодавства зазначена земельна ділянка фактично використовувалась приватним суб’єктом господарювання для вирощування сільськогосподарських культур, збирання урожаю та отримання прибутку.
 
Під виглядом цього правочину насправді приховано оренду землі, яка відповідно до вимог Земельного кодексу України повинна оформлятись відповідним договором за результатами проведення земельних торгів та за погодженням із уповноваженим органом виконавчої влади.
 
Окрім цього, повноважень розпоряджатись земельною ділянкою, що належить освітньому закладу на праві постійного користування, за відсутності рішення відповідного органу виконавчої влади керівник установи права не мав.
 
Діючи на захист інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним вищевказаного договору та звільнення земельної ділянки.
 
У ході судового розгляду вказаного позову, згадані суб’єкти господарювання розірвали зазначений договір, а земельну ділянку звільнили.