ukenru
Орендар не здійснив жодних заходів щодо поновлення договору оренди землі


Захистили інтереси держави у сфері земельних правовідносин та через суд домоглися повернення з незаконного володіння цінних земель вартістю 12,2 млн грн.
 
З'ясовано, що у 2015 році закінчився договір оренди 4,5 га земель промисловості, укладений між Сарненською міською радою та одним із публічних акціонерних товариств, однак орендарем не здійснено жодних заходів щодо поновлення (пролонгування) відповідного договору або повернення земельної ділянки у власність держави.
 
Внаслідок таких протиправних дій органи влади позбавлені можливості передати земельну ділянку, що знаходиться у м.Сарни, в користування іншим особам, через що порушуються як економічні інтереси держави, так і інтереси місцевої територіальної громади, оскільки орендна плата за користування землею не надходить.
 
Щоб відновити порушені майнові права держави, у справу втрутилися органи прокуратури області та пред’явили до суду позов до товариства з вимогою звільнити та повернути державі в особі місцевої ради за актом приймання-передачі земельну ділянку площею 4,5 га вартістю 12,2 млн грн у стані не гіршому порівняно з тим, в якому вона була передана в оренду.
 
За результатами розгляду цієї справи Господарський суд Рівненської області 05.09.2017 визнав обґрунтованими доводи органів прокуратури Рівненської області та задовольнив їх позовні вимоги у повному обсязі.