ukenru
До місцевого бюджету надійдуть додаткові надходження від оренди 7 га земельної ділянки


На Чернігівщині виявлено факт передачі земельної ділянки площею 7 га сільськогосподарських угідь в оренду одному з фермерських господарств у Сосницькому районі з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».
 
Встановлено, що при укладанні договору оренди з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку (вартість) земельної ділянки, хоча цю обставину законодавством визначено як істотну умову угоди. Згідно із законом розмір орендної плати визначається у відсотковому відношенні саме від нормативної грошової оцінки  земельної ділянки.
 
Як результат, до місцевого бюджету не надходили значні суми коштів у вигляді орендної плати.
 
На усунення порушень прокуратурою області скеровано позов до господарського суду з вимогою визнати укладений договір оренди недійсним.
 
У ході розгляду справи між відповідачем та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності, укладено мирову угоду. За її умовами передбачено подальше розроблення технічної документації з визначенням нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки та  подальшою компенсацією сільгосппідприємством недоотриманої місцевим бюджетом орендної плати.
 
За згодою сторін визначено розмір орендної плати – до 12% від середнього розміру нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по регіону.
 
Враховуючи врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, ухвалою господарського суду Чернігівської області від 31.08.2017 провадження у справі за позовом прокурора припинено з одночасним затвердженням мирової угоди.
 
Таким чином, завдяки прокурорському втручанню бюджет однієї з сільських рад Сосницького району отримає додаткові надходження від оренди 7 га землі.