ukenru
Навчальному закладу повернуто землі площею 106 га вартістю понад 3,6 млн грн


Шепетівською місцевою прокуратурою виявлено факти незаконного використання приватним агровиробником земель професійного аграрного ліцею.
 
У лютому цього року між освітнім закладом та одним із товариств укладено договір, відповідно до якого суб’єкту господарювання для вирощування сільськогосподарських культур передано землі, розташовані за межами населених пунктів Плужненської сільської ради Ізяславського району.
 
Згідно умов правочину навчальний заклад надав у користування земельні ділянки площею 106 га та вартістю понад 3,6 млн грн.
 
Однак, у порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», без укладення договору оренди фактично земельна ділянка використовується господарюючим суб’єктом для отримання прибутку.
 
Окрім цього, повноважень розпоряджатись цією земельною ділянкою без погодження із Міністерством освіти і науки України та без проведення аукціону навчальний заклад не мав.
 
З метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання зазначеного договору недійсним та звільнення незаконним користувачем земельної ділянки закладу освіти.
 
Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов задоволено. Відтак, земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею 106 га вартістю понад 3,6 млн грн повернуто законному користувачу.