ukenru
18-19.12.2018р. м.Київ, Семінар на тему: "ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. ЗМІНИ з 1 січня 2019. Реєстрація прав на землю, на оренду. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ (оцінка. НОВИЙ порядок). Агрозміни. "Шахматка", лісосмуги, масиви земель - обмін ділянками. Землі колишніх КСП. СПОРИ. Судова практика". Детальніше...


"ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!" (семінар 18-19 грудня, Київ)  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Розслідуються кримінальні провадження за фактом порушення прав учасників АТО на позачергове одержання земельних ділянок


У період з 2016 по 2017 роки учасниками АТО до органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій Південного регіону України подано майже 32 тис. клопотань про надання дозволів щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, будівництва та ведення особистого селянського господарства.
 
За результатами розгляду вказаних клопотань понад 23 тис. дозволів надано на розробку проектів землеустрою та майже 16 тис. земельних ділянок загальною площею понад 28 тис. га передано у власність для будівництва та ведення особистого селянського господарства.
 
Однак, попри наведені цифри, з’ясовано, що в окремих випадках службові особи органів Держгеокадастру ігнорують права та гарантії учасників АТО на позачергове одержання земельних ділянок.
 
Зокрема, у період з травня по червень 2017 року службовими особами Держгеокадастру одного з районів Дніпропетровській області окремим колишнім військовослужбовцям - учасникам АТО безпідставно відмовлено у наданні документів для оформлення дозволів на розробку документації з відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, у тому числі в отриманні інформаційної довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками та землекористувачами.
 
Натомість вказані посадовці, зловживаючи владою та службовим становищем, виготовили та видали на ті ж самі земельні ділянки довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та їх розподіл іншим громадянам, не з числа учасників АТО.
 
Принципово реагуючи на виявлене порушення Закону, військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України за результатами вивчення в порядку представництва інтересів громадянина та держави розпочато та розслідується кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
 
Досудове розслідування вказаного кримінального провадження триває.