ukenru
18-19.12.2018р. м.Київ, Семінар на тему: "ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. ЗМІНИ з 1 січня 2019. Реєстрація прав на землю, на оренду. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ (оцінка. НОВИЙ порядок). Агрозміни. "Шахматка", лісосмуги, масиви земель - обмін ділянками. Землі колишніх КСП. СПОРИ. Судова практика". Детальніше...


"ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!" (семінар 18-19 грудня, Київ)  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

На Чернігівщині до максимального розміру збільшено орендну плату за використання 74 га землі вартістю 1 млн грн


Прокуратурою Чернігівської області виявлено факт передачі земельної ділянки площею 74 га сільськогосподарських угідь вартістю понад 1 млн грн в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства у Ніжинському районі з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».
 
При укладанні договору з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, хоча цю обставину законодавством визначено як істотну умову угоди, оскільки розмір орендної плати визначається у відсотковому відношенні саме від вартості землі. Як результат, до місцевого бюджету не надходили значні суми коштів у вигляді орендної плати.
 
Крім того, орендарем після отримання земельної ділянки в оренду фермерське господарство не створено, а ділянку передано в суборенду іншому суб’єкту господарювання. Таким чином, сільгосппідприємство набуло право оренди в обхід процедури земельних торгів, передбачених ст. 124 Земельного кодексу України.
 
На усунення виявлених порушень прокуратурою області ініційовано визнання укладеного договору оренди недійсним у судовому порядку.
 
У ході судового розгляду справи, враховуючи беззаперечність доказів наданих прокурором, відповідачем розірвано договір суборенди земельної ділянки. У подальшому між фізичною особою та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності, 21.12.2017 укладено додаткову угоду за умовами якої збільшено розмір орендної плати до 130 тис грн на рік (12% від нормативної грошової оцінки) замість 9,3 тис грн, передбачених попередньою угодою.
 
Зважаючи на врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, ухвалою суду 05.01.2018 провадження у справі за позовом прокурора припинено.
 
Відтак, завдяки прокурорському втручанню припинено незаконне використання землі та забезпечено надходження до місцевого бюджету додаткових кошти від оренди земельної ділянки.