ukenru
15-16 листопада, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! (Суб)Оренда. Договори. Права. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін в масиві. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерські атаки. Безпека. Судові новинки! Новий порядок НГО: плата може збільшитись з 20% до 300%! Детальніше...

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Орендар не вжив заходів щодо повернення земельної ділянки у власність держави


Завдяки вжитим органами прокуратури Рівненської області заходам судом вирішено повернути державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею понад 20 га вартістю 800 тис гривень.

Дія укладеного між органом місцевої влади та фермерським господарством договору оренди землі, що знаходиться поза межами населеного пункту на території Копитківської сільської ради, закінчилася, однак орендар не вжив заходів щодо повернення земельної ділянки у власність держави.

Внаслідок таких протиправних дій розпорядник земельної ділянки був позбавлений можливості передати землю в користування іншим особам, чим порушувалися як економічні інтереси держави, так й інтереси місцевої територіальної громади, оскільки орендна плата за користування землею не надходила.

Щоб відновити порушені майнові права держави та громади, втрутилася Здолбунівська місцева прокуратура та вжила заходи представницького характеру, заявивши до господарського суду Рівненської області позовну заяву, яку в квітні цього року задоволено у повному обсязі.

Органи прокуратури Рівненської області продовжують реагувати на порушення вимог законодавства та захищати землі від неправомірного посягання.


Прокуратура Рівненської області