ukenru
15-16.11.2018р. «ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ - 2018/2019». Договори. Реєстрація. ЗАКОН щодо колективних земель. ЗМІНИ для аграріїв. Проектні польові дороги, лісосмуги, зем.масив – (суб)оренда, обмін. НГО новий порядок. Земельні СПОРИ. РЕЙДЕРСТВО. Судова ПРАКТИКА. Детальніше...


15-16 листопада, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! (Суб)Оренда. Договори. Права. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін в масиві. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерські атаки. Безпека. Судові новинки! Новий порядок НГО: плата може збільшитись з 20% до 300%! Детальніше...

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Відреагували на незаконну передачу у приватну власність громадянам майже 1 га земель водного фонду


Розпорядженням Броварської РДА у 2011 році затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення індивідуального садівництва 6 громадянам загальною площею майже 1 га.

Вказані земельні ділянки передані за рахунок земель водного фонду та повністю накладаються на 100 метрову прибережну захисну смугу річки Десна. Однак, можливість передачі у приватну власність земель водного фонду для ведення особистого селянського господарства законом взагалі не передбачена.

Відповідно до Земельного кодексу України громадянам для ведення індивідуального садівництва повинні надаватись винятково землі сільськогосподарського призначення, а не водного фонду. Крім цього, Броварська РДА взагалі не мала права розпоряджатись цими землями, оскільки їх розпорядником є Київська обласна державна адміністрація.

Реагуючи на вказані порушення, Броварською місцевою прокуратурою пред’явлено позов про визнання недійсним розпорядження Броварської РДА, визнання недійсними державних актів та витребування земельних ділянок з чужого незаконного володіння.

Крім того, Броварською місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Броварської РДА та Управління Держземагентства у Броварському районі, внаслідок чого відбулася незаконна передача у приватну власність земель водного фонду, що знаходяться у прибережній захисній смузі річки Десна, та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.


Прокуратура Київської області