ukenru
Колишнього орендаря зобов’язано повернути у комунальну власність 3 га землі вартістю понад 3,7 млн грн


Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при використанні земель комунальної власності, розташованих на території смт.Теофіполь.

У 2008 році на підставі договору, укладеного між селищною радою та приватним підприємством, у користування на умовах оренди суб’єкту господарювання для промислових потреб передано земельну ділянку площею 3,1 га.

Згідно вказаного правочину земля надана підприємству строком на 5 років. Однак, після закінчення цього терміну орендар земельну ділянку у власність територіальної громади не повернув та продовжує її використовувати.

Водночас з пропозиціями про продовження дії зазначеного договору до органу місцевого самоврядування недобросовісний землекористувач не звернувся, а листи селищної ради щодо повернення ділянки та звільнення її від встановленої огорожі проігнорував.

Через створені власнику землі перешкоди у її розпорядженні та використанні місцевий бюджет недоотримує відповідні кошти.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про звільнення земельної ділянки та повернення її територіальній громаді.

Рішенням господарського суду Хмельницької області позовні вимоги прокуратури підтримано та позов задоволено.


Прокуратура Хмельницької області