ukenru
14-15 лютого, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви земель. Обмін. Шахматки. Польові дороги.  Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!"  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Частина особливо цінних земель площею 8 га підлягає поверненню у власність держави


Встановлено факт незаконного надання у 2009 році Очаківською райдержадміністрацією частини цього орхідного поля площею 9 га у приватну власність громадянина для ведення фермерського господарства.

Так, на вказаній приватній ділянці виявлено чисельні рослини, види яких занесено до Червоної книги України. Зокрема, масово зростають дикі орхідеї, щільність популяції яких на даній земельній ділянці складає у середньому 30-40 особин на 1 м. кв., а місцями досягає 150 особин на 1 м.кв. Крім того, ділянка розташована в межах прибережних захисних смуг Чорного моря, озер Чернине і Черепашине.

Надання вказаних земель у власність законодавством не передбачено.

Реагуючи на вказані порушення, прокуратурою до Очаківського міськрайонного суду пред’явлено позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень Очаківської райдержадміністрації, визнання недійсними державних актів на право власності громадянина на земельну ділянку та повернення її у власність держави, який задоволено в повному обсязі.

Так, апеляційним судом Миколаївської області позиція прокуратури підтримана та частина зазначених особливо цінних земель площею 8 га підлягає поверненню у власність держави. Відносно земельної ділянки площею 1 га судовий розгляд триває.


Прокуратура Миколаївської області