ukenru
14-15 лютого, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви земель. Обмін. Шахматки. Польові дороги.  Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!"  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Орендар більше як 10 років взагалі не використовував земельну ділянку


Київською місцевою прокуратурою №5 до Господарського суду м. Києва подано позовну заяву на захист інтересів держави в особі Київської міської ради про розірвання договору оренди та повернення місту земельної ділянки вартістю 235 млн гривень по вул.Лісозахисній в Оболонському районі м.Києва (територія урочища Пуща-Водиця).

У ході досудового розслідування прокуратура встановила, що земельна ділянка загальною площею майже 20 га була надана приватному підприємству в оренду на 15 років для будівництва котеджного містечка.

Проте з’ясувалось, що орендар свій обов’язок за договором оренди не виконав, і більше як 10 років взагалі не використовував вказану земельну ділянку, що свідчить не лише про відсутність у нього наміру забудови землі, а про порушення ним передбачених договором оренди умов та вимог земельного законодавства.

Крім того, згідно з висновками судово інженерно-екологічної експертизи, на земельній ділянці тривалий час не проводились санітарно-оздоровчі заходи, що у свою чергу спричинило негативні наслідки для зелених насаджень, як на території ділянки, так і за її межами (поширення шкідників та хвороб лісу).

Зважаючи на те, що внаслідок зазначених порушень територіальна громада позбавлена можливості ефективного використання землі та належного регулювання відносин у сфері розвитку соціальної інфраструктури міста, місцева прокуратура заявила позов про розірвання договору оренди та повернення землі місту.

На даний час позов вже призначено до судового розгляду. Слідство у кримінальному провадженні триває.

 


Прокуратура міста Києва