ukenru
15-16 листопада, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! (Суб)Оренда. Договори. Права. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін в масиві. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерські атаки. Безпека. Судові новинки! Новий порядок НГО: плата може збільшитись з 20% до 300%! Детальніше...

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Поновлено право громадян на безперешкодний доступ до річки Дніпро


Виконавчим комітетом Козинської селищної ради Київської області всупереч вимогам земельного та водного законодавства передано у власність 6 фізичним особам для будівництва та обслуговування житлових будинків земельні ділянки водного фонду загальною площею 0,6 га, які частково накладаються на водне плесо та розташовані в стометровій зоні Канівського водосховища річки Дніпро.

Надалі на підставі договорів купівлі-продажу цю землю відчужено третій особі.

З огляду на вказані порушення законодавства прокуратурою Київської області подано позов про визнання незаконним рішення виконавчого комітету та витребування земель з незаконного володіння, який рішенням Обухівського районного суду від 15.02.2016 задоволено.

Однак, незважаючи на правомірність доводів прокурора про повернення вказаних земельних ділянок на користь територіальної громади смт Козин, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився із судом апеляційної інстанції, який у задоволенні позову відмовив у зв’язку зі спливом позовної давності.

Послідовно відстоюючи інтереси держави, Генеральна прокуратура України подала заяву до Верховного Суду України про перегляд судових рішень у цій справі за правилами цивільного процесуального законодавства, які діяли до 15.12.2017.

Верховний Суд погодився з доводами прокурора і 06.06.2018 скасував рішення судів касаційної і апеляційної інстанцій та залишив у силі рішення Обухівського районного суду про задоволення позову прокурора.


Генеральна прокуратура України