ukenru
18-19.12.2018р. м.Київ, Семінар на тему: "ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. ЗМІНИ з 1 січня 2019. Реєстрація прав на землю, на оренду. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ (оцінка. НОВИЙ порядок). Агрозміни. "Шахматка", лісосмуги, масиви земель - обмін ділянками. Землі колишніх КСП. СПОРИ. Судова практика". Детальніше...


"ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!" (семінар 18-19 грудня, Київ)  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Підприємець використовував землі та водний об’єкт для риборозведення за відсутності правовстановлюючих документів


Рішенням господарського суду Херсонської області задоволено позов до фізичної особи - підприємця про повернення водного об’єкту загальнодержавного значення та земельної ділянки під ним площею 49 га, вартістю майже 1,2 млн грн, розташованої на території Гаврилівського лісництва ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство».

Підставою для звернення прокурора до суду в інтересах держави стало безоплатне використання підприємцем землі та водного об’єкту для риборозведення за відсутності правовстановлюючих документів.

Зазначений водний об’єкт є частиною Каховського водосховища комплексного призначення, який не може передаватися в оренду, а відтак і не може використовуватися одноособово для здійснення підприємницької діяльності. Вказане не завадило підприємцю розмістити на землях лісового фонду будинок охорони та альтанки для відпочинку, чим позбавлено громадян права вільного користування водним об’єктом.

Судовим рішенням підприємця зобов’язано звільнити земельну ділянку Гаврилівського лісництва ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство» шляхом демонтажу самовільно розміщених споруд та повернути її Херсонській обласній державній адміністрації.


Прокуратура Херсонської області