ukenru
15-16 листопада, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! (Суб)Оренда. Договори. Права. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін в масиві. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерські атаки. Безпека. Судові новинки! Новий порядок НГО: плата може збільшитись з 20% до 300%! Детальніше...

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Підприємець використовував землі та водний об’єкт для риборозведення за відсутності правовстановлюючих документів


Рішенням господарського суду Херсонської області задоволено позов до фізичної особи - підприємця про повернення водного об’єкту загальнодержавного значення та земельної ділянки під ним площею 49 га, вартістю майже 1,2 млн грн, розташованої на території Гаврилівського лісництва ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство».

Підставою для звернення прокурора до суду в інтересах держави стало безоплатне використання підприємцем землі та водного об’єкту для риборозведення за відсутності правовстановлюючих документів.

Зазначений водний об’єкт є частиною Каховського водосховища комплексного призначення, який не може передаватися в оренду, а відтак і не може використовуватися одноособово для здійснення підприємницької діяльності. Вказане не завадило підприємцю розмістити на землях лісового фонду будинок охорони та альтанки для відпочинку, чим позбавлено громадян права вільного користування водним об’єктом.

Судовим рішенням підприємця зобов’язано звільнити земельну ділянку Гаврилівського лісництва ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство» шляхом демонтажу самовільно розміщених споруд та повернути її Херсонській обласній державній адміністрації.


Прокуратура Херсонської області