ukenru
У Київській області повернуто 8 га лісу, ринкова вартість якого становить майже 150 млн гривень


Обухівською райдержадміністрацією прийнято розпорядження, на підставі якого громадянам видано державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 8 га, які, в свою чергу, їх відчужили іншому громадянину, а останній, після об’єднання вказаних земельних ділянок в одну ділянку, передав її в заставу ПАТ «Європейський газовий банк».

Передача вказаних земель відбулась із порушенням вимог Конституції України, Земельного кодексу України, Перехідних положень Лісового кодексу України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації», оскільки землі відносяться до земель лісового фонду та відповідна згода землекористувача ДП «Київське лісове господарство» не надавалась.

Рішенням Обухівського районного суду, залишеним без змін постановою апеляційного суду Київської області, задоволено позовні вимоги прокуратури щодо визнання недійсним договору іпотеки та витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння площею 8 га, яка розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району.

На виконання вказаного судового рішення органом реєстраційної служби у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно скасовано державну реєстрацію речового права на спірну земельну ділянку за громадянином та запис про іпотеку.

Таким чином, завдяки принциповій позиції прокуратури Київської області державні повернуто 8 га лісу, ринкова вартість якого становить майже 150 млн гривень.


Прокуратура Київської області