ukenru

Землевпорядник, що в документах видала ліс за сільгоспземлі, постане перед судом


До суду направили обвинувальний акт стосовно 43-річної жінки-підприємця, підозрюваної у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

Як розповів керівник Харківської прокуратури Андрій Яковлев, підозрювана займалася розробкою технічної документації на земельні ділянки. У 2010 році вона на замовлення громадянина мала розробити проект землеустрою щодо відведення землі площею 2 га для ведення особистого селянського господарства.

Жінка не вийшла на місце розташування ділянки, як того вимагає закон. Натомість внесла до документів неправдиві відомості щодо приналежності зазначених земель до сільськогосподарських. На підставі її висновку заявник отримав ділянку у власність.

Однак замість сільгоспугідь у приватні руки перейшли землі лісового фонду – на зазначеній площі ростуть багаторічні дерева листвяних порід. Тому, враховуючи цільове призначення, за законом ділянка не могла перейти в приватну власність.

Відповідно до санкції статті, землевпоряднику загрожує до 6 років позбавлення волі.

Окрім того, наразі на розгляді суду перебуває позов прокуратури щодо скасування права власності на ділянку та повернення землі державі.


Прокуратура Харківської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ