ukenru

РДА надала землю товариству в оренду, вийшовши за межі своїх повноважень


Голова Гадяцької районної державної адміністрації прийняв розпорядження щодо надання у користування товариству 10 земельних ділянок сільськогосподарського призначення (пасовища, сіножаті) площею майже 500 га та вартістю понад 3 млн грн, як нерозподілених земельних ділянок колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

Однак, відповідно до вимог ЗК України та Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» райдержадміністрації не мають права розпоряджатись землями колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

Окрім цього, згідно витягів із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, вказані земельні ділянки віднесені до державної форми власності, розпорядження якими відноситься до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Отже, голова райдержадміністрації вийшов за межі наданих повноважень в галузі земельних відносин, приймаючи відповідні розпорядження про передачу в оренду приватному товариству земельних ділянок площею майже 500 га.

З метою усунення виявлених порушень, прокуратурою направлено до суду позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договорів оренди земельних ділянок, скасування їх державної реєстрації та повернення до державної власності майже 500 га землі.

 

Прокуратура Полтавської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ