ukenru

24 червня, КИЇВ, РИНОК СГ ЗЕМЛІ! Купівля-продаж. Вартість. Набуття права власності. Як підготуватися? ДОГОВОРИ (Суб)ОРЕНДИ. Зміни 16.7.2020р. Захист орендаря + права оренди. Як не втратити землю? Переважне право. Постійне користування. Поновлення. Пролонгація. Припинення. Розірвання. Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Вимагають стягнути з товариства майже 4 млн грн шкоди, завданої внаслідок незаконного використання земельної ділянки


Одне із товариств у м.Кременчуці оформило право власності на торговий комплекс. У подальшому, між товариством та Кременчуцькою міською радою укладено договір оренди земельної ділянки площею 51519 м кв для експлуатації та обслуговування торгового комплексу.

На сесії міськради затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на вказану землю та прийнято рішення про надання її в оренду товариству на 15 років. Також установлено плату за користування землею.

Товариство було зобов’язано зареєструвати документ, який посвідчує право користування земельною ділянкою. Втім, в порушення норм чинного законодавства товариством договір оренди землі не укладено, право оренди землі - не зареєстровано.

Протягом 7 років зазначене товариство використовувало земельну ділянку без правовстановлюючих документів, орендну плату за договором не сплачувало, хоча земельна ділянка використовувалась для розміщення торгового комплексу.

Відповідно до положень ст. 120 Земельного кодексу України, виникнення права власності на об'єкт нерухомості не є підставою для автоматичного виникнення права власності чи укладення (продовження, поновлення) договору оренди земельної ділянки.

Внаслідок таких протиправних дій Кременчуцькій міській раді завдано збитків на суму майже 4 млн гривень.

На захист інтересів держави органи прокуратури Полтавської області звернулись з позовом до суду щодо відшкодування шкоди, завданої використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів в сумі майже 4 млн грн.


Прокуратура Полтавської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ