ukenru
14-15 лютого, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви земель. Обмін. Шахматки. Польові дороги.  Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!"  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Вжито заходів до повернення державі 23,8 га земель лісогосподарського призначення


Без згоди власника – Кабінету Міністрів України, і постійного користувача – державного підприємства «Київське лісове господарство», без зміни цільового призначення та без розроблення проектної документації, використавши бланки державних актів на землю, фізичні особи протиправно оформили право власності на земельні ділянки державного лісового фонду площею 23,8 га, розташовані в смт Козин Обухівського району Київської області, із зазначенням іншого цільового призначення – для індивідуальної житлової забудови.

У подальшому всі ділянки одночасно були відчужені за договорами дарування одній фізичній особі.

Незважаючи на правомірність доводів прокурора про незаконність вибуття землі із державної власності та постійного користування державного підприємства, судами трьох інстанцій у задоволенні позову відмовлено із застосуванням строків позовної давності.

Послідовно відстоюючи інтереси держави, Генеральна прокуратура України подала заяву до Верховного Суду України про перегляд судових рішень у цій справі за правилами цивільного процесуального законодавства, які діяли до 15.12.2017.

Велика Палата Верховного Суду, погодившись із доводами прокурора, 31.10.2018 скасувала незаконні рішення судів попередніх інстанцій, а справу направила на новий розгляд до суду першої інстанції.


Генеральна прокуратура України