ukenru
 

23-24 квітня, КИЇВ | 31 травня, ОДЕСА. Конференція "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви земель. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. (Анти)Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%! Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Суд повернув 4 га земель водного фонду на території Бориспільського району


На підставі розпоряджень Бориспільської районної державної адміністрації у 2008 році громадянину передано у приватну власність земельні ділянки призначені для ведення особистого селянського господарства площею 4 га, вартістю майже 38 млн грн, які розташовані в адміністративних межах Головурівської сільської ради Бориспільського району та згідно договорів купівлі-продажу були відчужені фізичній особі.

У подальшому, громадянин отримав державний акт на право власності на земельну ділянку та на підставі ряду цивільно-правових угод набуто у власність юридичною особою, яка в свою чергу передала вказану землю в іпотеку.

Однак, відведення земельної ділянки відбулось з порушенням вимог земельного та водного законодавства, оскільки зазначена земля накладається на землі водного фонду, а саме водні поверхні та острови в акваторії Канівського водосховища на річці Дніпро.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України, до земель державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, належать землі водного фонду, для ведення особистого селянського господарства, більш того, взагалі заборонено розорювання таких земель, садівництво та городництво.

З метою захисту порушених прав держави, Бориспільською місцевою прокуратурою до суду пред’явлено позов про визнання недійсними розпорядження Бориспільської РДА, державного акту права власності на земельну ділянку та договору іпотеки і витребування земельної ділянки водного фонду з чужого незаконного володіння на користь держави.

Наразі за результатами судового розгляду, позовні вимоги прокурора господарським судом Київської області задоволено в повному обсязі.


Прокуратура Київської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ