ukenru
18-19.12.2018р. м.Київ, Семінар на тему: "ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. ЗМІНИ з 1 січня 2019. Реєстрація прав на землю, на оренду. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ (оцінка. НОВИЙ порядок). Агрозміни. "Шахматка", лісосмуги, масиви земель - обмін ділянками. Землі колишніх КСП. СПОРИ. Судова практика". Детальніше...


"ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. АГРОЗМІНИ. Шахматки. Польові дороги. Земельні масиви. Обмін. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!" (семінар 18-19 грудня, Київ)  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Річний розмір орендної плати за використання землі збільшено втричі


У 2011 році Сатанівською селищною радою з одним із товариств укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,8 га, розташованої у смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області.

Згідно з умовами укладеного правочину розмір орендної плати за використання землі, призначеної для обслуговування комплексу будівель та споруд ринку, упродовж останніх років складав близько 50 тис. грн.

Попри те, що вартість цієї земельної ділянки на сьогодні зросла майже до 4 млн. грн., орендна плата за її використання лишалась незмінною.

У зв’язку з цим селищною радою орендарю запропоновано внести зміни до вказаного договору та привести розмір плати за користування землею у відповідність до вимог законодавства, однак суб’єктом господарювання пропозиції органу місцевого самоврядування проігноровано.

«Тому, реагуючи на виявлені порушення, прокуратура вжила заходи до захисту інтересів держави у судовому порядку», - повідомив керівник Городоцької місцевої прокуратури області Сергій Стецюк.

Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов про внесення змін до договору оренди землі задоволено. Відтак, річний розмір орендної плати за використання землі комунальної власності збільшено до 188 тис. грн.


Прокуратура Хмельницької області