ukenru

4 червня | Онлайн – конференція | ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ - 2020. Ринок землі: юридичні та фінансові аспекти. Оренда землі: нові правила з 15 липня 2020р. Основні "болі" агропідприємств: ПДВ-кредит, блокування податкових накладних, ТТН і ВН. Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Пред’явлено позовну заяву з вимогою повернути державі водний об’єкт площею 9,5 га


У 2014 році голова Диканської райдержадміністрації уклав з фізичною особою - підприємцем договір оренди земельної ділянки в комплексі з водним об’єктом загальною площею 9,5 га, вартістю 415 тисяч грн, яка знаходиться на території Диканського району для рибогосподарських потреб.

Однак, відповідно до вимог ЗК України та Водного кодексу України райдержадміністрації, з часу набуття чинності Закону України «Про аквакультуру», не мають права розпоряджатись за межами населеного пункту водними об'єктами для рибогосподарських цілей. Такими повноваженнями наділялась Полтавська ОДА.

Окрім цього, під час надання водного об’єкту в оренду райдержадміністрацією порушено вимоги ст.134 Земельного кодексу України, ст.51 Водного кодексу України, а саме передано земельну ділянку разом з водним об’єктом не на земельних торгах (аукціоні), за відсутності нормативної грошової оцінки земельної ділянки, паспорту водного об’єкту та рішення органу виконавчої влади про її передачу в оренду.

Отже, голова РДА вийшов за межі наданих повноважень в галузі земельних відносин, укладаючи з порушенням вимог законодавства договір оренди про передачу в користування фізичній особі - підприємцю водний об’єкт разом із земельною ділянкою площею 9,5 га.

З метою усунення виявлених порушень, прокуратурою на захист інтересів держави направлено до суду позов про визнання недійсним договору оренди та повернення до державної власності спірної земельної ділянки з водним об’єктом.

На даний час судом відкрито провадження по справі та призначено до розгляду.


Прокуратура Полтавської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ