ukenru
14-15 лютого, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви земель. Обмін. Шахматки. Польові дороги.  Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!"  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Наполягають на скасуванні незаконного рішення сільської ради та поверненні земельної ділянки державі


З метою встановлення підстав для застосування представницьких повноважень, вивчено рішення однієї з сільських рад Вінницького району з питань передачі у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення та встановлено факт незаконної передачі в оренду земельної ділянки державної форми власності, площею 3,4 га.

Рішення сільської ради щодо надання одному із товариств вказаної земельної ділянки в оренду, прийнято із перевищенням повноважень, оскільки сільська рада не уповноважена розпоряджатись землями сільськогосподарського призначення державної форми власності, що знаходяться поза межами населеного пункту.

Крім того, земельну ділянку передано в оренду з грубими порушенням вимог земельного законодавства, а саме: без проведення аукціону та розроблення проекту землеустрою.

В подальшому, на підставі незаконного рішення сесії, між сільською радою і товариством укладено договір оренди землі, який, в порушення вимог чинного законодавства, не зареєстрований у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

З врахуванням викладено, з метою захисту інтересів держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Вінницькою місцевою прокуратурою до господарського суду Вінницької області скеровано позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради та зобов’язання повернути земельну ділянку.


Прокуратура Вінницької області