ukenru
14-15 лютого, КИЇВ, Семінар на тему "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви земель. Обмін. Шахматки. Польові дороги.  Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки… Прощавай КСП. Рейдерство. Безпека. Судові новинки! НГО: плата з 20% до 300%!"  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Державі повернуто спірні земельні ділянки лісогосподарського призначення площею 239,2 га


Реагуючи на порушення земельного та лісового законодавства, прокуратурою області пред’явлено до господарського суду області позовну заяву в інтересах держави в особі Вінницької обласної державної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області до одного з суб’єктів господарювання про визнання недійсним Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 3048,64 га, з яких 239,2 га землі лісогосподарського призначення, що розташовані на території Іллінецького району.

Рішенням господарського суду Вінницької області від 04.06.2018, яке залишено в силі постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 04.09.2018, позов прокурора задоволено у повному обсязі.

Суди, врахувавши позицію прокуратури області, дійшли висновку про правомірність припинення права користування земельними ділянками сільськогогосподарського, лісового та водного фонду, які перебували у постійному користуванні суб’єкта господарювання.

З метою подальшого захисту інтересів держави у лісогосподарській сфері прокуратурою направлено позовну заяву до господарського суду Вінницької області в інтересах держави в особі Вінницької обласної державної адміністрації про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок лісового фонду загальною площею 239, 2 га, що розташовані за межами населеного пункту села Жорнище Іллінецького району, шляхом підписання акту прийому-передачі.

За принципової позиції прокуратури області рішенням господарського суду Вінницької області позов задоволено, у відання держави повернуто спірні земельні ділянки лісогосподарського призначення площею 239,2 га, орієнтовна оціночна вартість деревини та земель лісогосподарського призначення майже 164 млн грн.


Прокуратура Вінницької області