ukenru
Вимагають збільшення розміру орендної плати за використання земель комунальної власності


Одне із товариств міста Хмельницького, для виробничих цілей використовує земельну ділянку площею понад 3 га із нормативною грошовою оцінкою, яка не відповідає її розміру на даний час.

На усунення цих порушень прокуратурою області в інтересах міської ради пред’явлено позов про внесення змін до відповідного договору оренди земельної ділянки, який господарським судом Хмельницької області задоволено. Розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки збільшено з 6,6 млн грн до 22,8 млн грн а щорічний розмір орендної плати – з 280 тис грн до 1 млн 22 тис грн.

Таким чином, завдяки реагуванню прокуратури, розмір надходжень до місцевого бюджету за використання лише цієї ділянки збільшено на 741 тис грн в рік.

З метою усунення аналогічних порушень у березні минулого року в інтересах міської ради прокуратурою області пред’явлено позов про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 1,7 га, укладеного із товариством з обмеженою відповідальністю.

Рішенням господарського суду області, залишеним без змін постановою суду апеляційної інстанції, позов прокуратури області задоволено.

Нормативну грошову оцінку цієї земельної ділянки збільшено із 2,9 млн грн до 15,2 млн грн, а щорічний розмір орендної плати до місцевого бюджету з 97 тис грн до 515 тис грн.

Загалом минулоріч органами прокуратури області до судів пред’явлено 24 позови з вимогами про збільшення надходження до бюджетів на 4,5 млн грн щорічно.


Прокуратура Хмельницької області