ukenru

Семінари в Одесі з кращими експертами України: 23.07 «БУДІВНИЦТВО - 2019». Олександр Сергієнко. || 23.07 «ТЕНДЕРИ – 2019». Тетяна Колесник. || 24.07 «ЗЕМЛЯ. Зміни з 1 січня 2019». Віктор Кобилянський. || 24. 07 «КАДРОВИЙ АУДИТ». Тимур Алієв. || 16.08 «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ». Тетяна Васильченко. Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Запобігли незаконній передачі в оренду частини акваторії морського порту площею понад 4 га


До господарського суду міста Києва Генеральною прокуратурою України у 2017 році пред’явлено позовну заяву в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до Одеської обласної державної адміністрації та ТОВ «Енерго Продукт ЛТД», треті особи: Міністерство інфраструктури України, ДП «Адміністрація морських портів України» в особі Южненської філії ДП «Адміністрація морських портів України», про визнання незаконним та скасування розпорядження про передачу в оренду акваторії морського порту Южний і визнання недійсним договору оренди землі.

У 2016 році Одеською обласною державною адміністрацією з перевищенням повноважень надано ТОВ «Енерго Продукт ЛТД» в оренду на 49 років земельну ділянку площею 4,46 га для будівництва, обслуговування та експлуатації об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури морського транспорту, про що укладено відповідний договір.

Передана в оренду земельна ділянка перебуває в акваторії Аджалицького лиману і надана Кабінетом Міністрів України в користування ДП «Адміністрація морських портів України» як акваторія морського порту Южний за умови недопущення в подальшому передачі її або її частини іншим суб’єктам господарювання.

Водночас використання у вказаний спосіб комерційними структурами частини акваторії морського порту Южний, який має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, може призвести до неможливості виконання морським портом функцій, передбачених Законом України «Про морські порти України», щодо забезпечення безпеки мореплавства в межах акваторії порту та розвитку інфраструктури порту тощо, що, безумовно, становить суспільний інтерес.

Таким чином, Одеська обласна державна адміністрація діяла, перевищуючи повноваження, всупереч вимогам чинного законодавства України та з порушенням виключного права власника – держави в особі Кабінету Міністрів України – на розпорядження акваторією морського порту.

Завдяки активній участі Генеральної прокуратури України господарським судом міста Києва 22.02.2019 задоволено позов прокуратури в повному обсязі.


Генеральна прокуратура України

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ