ukenru
29-30 березня м.Київ, вул.Васильківська,17, Міжнародна науково-практична конференція «Системна взаємодія кадастрів: проблемні питання методологічного, інституційного та інформаційного забезпечення». Детальніше...


28-29.03.2019р. «ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ з 1 січня 2019! Практика застосування нових правил в питаннях - оренди, суборенди землі; - отримання та реєстрації прав на землю; - плати за землю; - операціях з сільськогосподарськими земельними паями. ЗЕМЕЛЬНІ СПОРИ». Детальніше...


28-29 березня, КИЇВ | 21 березня, ОДЕСА. "ЗЕМЛЯ 2019! Зміни з 1 січня 2019! (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Права. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. Шахматки. Польові дороги. Невитребувані паї. Нерозподілені ділянки. КСП немає. Рейдерство. Безпека. Суди. НГО: плата з 20% до 300%!"  Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

У власність держави повернуто 32 га земель сільськогосподарського призначення вартістю майже 7 млн грн


У 2012 році Полтавською районною державною адміністрацією в обхід проведення аукціону укладено договори про встановлення земельного сервітуту на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 32 га, вартість яких становить майже 7 млн грн.

На час укладення вказаних договорів про встановлення земельного сервітуту діяли положення Земельного кодексу України про те, що право оренди земельної ділянки набувається на конкурентних засадах за результатами земельних торгів.

Окрім цього, відповідно до вимог ст. 136 Земельного кодексу України вартість земельної ділянки та розмір орендної плати визначається за результатами виготовлення та затвердження нормативної або експертної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до вимог Закону України «Про оцінку земель».

Однак, нормативна або експертна грошова оцінка земельних ділянок не проводилася.

Вказані дії призвели до порушення економічних інтересів держави, оскільки земельні ділянки вибули із державної власності безоплатно. Державний бюджет України взагалі не отримав коштів від надання земельних ділянок у користування юридичній особі.

Судом задоволено позовні вимоги прокуратури Полтавської області та у власність держави повернуто земельні ділянки загальною площею 32 га вартістю майже 7 млн грн.


Прокуратура Полтавської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

Партнери