ukenru

ЗЕМЛЯ 2019/2020! Мораторій. Ринок землі. Ризики: агрохолдинги, малі/середні фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви. Інвентаризація. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! (14-15 листопада, КИЇВ). Детальніше...


14-15 листопада, м.Київ. Семінар: "РИНОК ЗЕМЛІ! Хто скупить українські чорноземи? – шляхи, можливості, ризики. ВСІ ЗМІНИ в земельному законодавстві 2019-2020". Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Додаткові землі для ведення фермерського господарства можна отримувати на конкурентних засадах, через участь у торгах


До Лубенського міськрайонного суду Полтавської області направлені позовні заяви про повернення у державну власність земель сільськогосподарського призначення, які фермерське господарство отримало в обхід процедури проведення земельних торгів.

Йдеться про 6 земельних ділянок загальною площею понад 25 га вартістю більше 2 млн. грн.

Впродовж 2015-2016 років наказами Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та рішеннями однієї із сільських рад Лубенського району жителю цього району для ведення фермерського господарства було надано в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Однак, враховуючи вимоги Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство», громадянин своє право на отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства міг використати лише раз. Додатково землі можна отримувати на конкурентних засадах через участь у торгах.

Також при укладенні спірних договорів оренди земельних ділянок нормативна грошова оцінка, яка є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, не визначалася, що призводить до недоотримання коштів державним та місцевим бюджетами.

Зважаючи на вказані порушення, прокуратура пред’явила до суду позовні заяви з вимогами про визнання незаконними наказів Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, рішень сільської ради, визнання недійсними договорів оренди та повернення земельних ділянок у державну власність..


Прокуратура Полтавської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ