ukenru

24 червня, КИЇВ, РИНОК СГ ЗЕМЛІ! Купівля-продаж. Вартість. Набуття права власності. Як підготуватися? ДОГОВОРИ (Суб)ОРЕНДИ. Зміни 16.7.2020р. Захист орендаря + права оренди. Як не втратити землю? Переважне право. Постійне користування. Поновлення. Пролонгація. Припинення. Розірвання. Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Незаконно отримана земельна ділянка підлягає поверненню на користь ДП «Черкасилісгосп»


Черкаським районним судом задоволено позов Черкаської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі державного підприємства «Черкаське лісове господарство» про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки лісового фонду.

Ще у 2014 році за позовом прокурора визнано незаконним та скасовано розпорядження Черкаської районної державної адміністрації про передачу у власність громадян земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради, які містили у своєму складі землі лісового фонду.

Визнано недійсними низку державних актів на право власності на земельні ділянки, скасовано їх державну реєстрацію та витребувано на користь ДП "Черкаський лісгосп".

У ході виконання одного з судових рішень Черкаською місцевою прокуратурою встановлено, що речове право на спірну земельну ділянку перейшло до іншої особи, яка передала її як внесок до статутного капіталу товариству з обмеженою відповідальністю.

З огляду на подальше відчуження незаконно переданої у приватну власність земельної ділянки інтереси постійного лісокористувача в особі ДП «Черкасилісгосп» залишились незахищеними, у зв’язку з чим прокурор звернувся до суду з позовом про витребування землі від нового власника.

За рішенням суду незаконно отримана земельна ділянка підлягає поверненню на користь ДП «Черкасилісгосп», що відповідає державним інтересам.

 

Прокуратура Черкаської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ