ukenru

Розпочато кримінальне провадження за фактами незаконного відчуження земель природно-заповідного фонду


Прокуратурою Харківської області розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) за фактами незаконного відчуження земель природно-заповідного фонду.

Службовими особами ГУ Держгеокадастру у Харківській області та Великобурлуцької районної державної адміністрації у відповідні періоди передано у власність та довгострокову оренду землі, які відносяться до категорії земель природно-заповідного фонду та перебувають у межах регіонального ландшафтного парку «Великобурлуцький степ». До складу парку входять такі зоологічні заказники загальнодержавного значення, як «Катеринівський» та «Бурлуцький».

Оціночна вартість земель площею майже 400 га, які незаконно вибули з державної власності та користування, а також цільове призначення яких незаконно змінено для подальшого відчуження, складає приблизно 300 млн грн.

Наразі вирішується питання про пред’явлення позовів щодо визнання незаконними та скасування відповідних наказів Держгеокадастру та розпоряджень райдержадміністрації, з метою повернення державі земель, які вже відчужені, та попередження незаконного вибуття з власності або користування держави інших земельних ділянок природно-заповідного фонду.


Прокуратура Харківської області

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ