ukenru

11-12 лютого | Київ - ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2020р. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ. Відміна мораторію. Ринок землі. Набуття, захист, припинення прав на землю. Купівля, продаж, оренда (суборенда). Реєстрація. Плата за землю. Детальніше...


ЗЕМЛЯ 2020! Мораторій. Ринок землі. Що зробити ВЖЕ! Ціна. Іноземці. Переважне право. Як не втратити земельний банк: агрохолдинги, фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Відбувся брифінг заступника Генерального прокурора України Занфірова Віктора Анатолійовича


08 червня 2011 року, відбувся брифінг заступника Генерального прокурора України Віктора Занфірова, на якому він поінформував про перевірку додержання Федерацією профспілок України вимог законодавства під час відчуження майна, переданого профспілкам державою у користування.


Заступник Генерального прокурора зазначив, що прокурорським перевіркам передувала низка повідомлень у засобах масової інформації, звернень народних депутатів України, генерального секретаря Національної конфедерації профспілок України, президента Української організації профспілкових організацій-профспілки працівників спільних підприємств щодо протиправного відчуження майна профспілок.


Як свідчить історія цього питання, постановою Ради Міністрів Української РСР № 606 від 23.04.1960 «Про передачу профспілкам санаторіїв і будинків відпочинку Міністерства охорони здоров’я УРСР» санаторії, будинки відпочинку та інші курортні установи МОЗ передано у відання профспілковим організаціям, тобто це майно не вибуло з державної власності.


Після проголошення незалежності України Законом України «Про підприємства установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України» від 10.09.1991 майно та фінансові ресурси підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташовані на території України, залишено у державній власності.


Постановою Верховної Ради України від 04.02.1994 «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» передбачено, що, тимчасово, до законодавчого визначення суб’єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, зазначене майно є загальнодержавною власністю.


Верховний Суд України (постанови від 25.09.2007 та від 18.11.2008) дійшов висновку, що передане до статутного фонду акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця» (входить до складу ФПУ) майно є державною власністю. Тобто ФПУ, не ставши власником майна, не мала права без згоди органів, які здійснюють управління державним майном, продавати його.


Зазначену позицію підтримано ФДМ України.


Проте ФПУ прийнято рішення про відчуження майна, яке перебуває у державній власності. Так, 24.05.2011 проведено засідання Президії ФПУ, де погоджено відчуження майна приватних акціонерних товариств «Укрпрофоздоровниця», «Укрпрофтур».


З метою упередження цих незаконних дій 23.05.2011 Генеральною прокуратурою голові ФПУ внесено припис з вимогою відкласти розгляд питання доцільності подальшого використання окремих об’єктів нерухомого майна суб’єктів господарювання ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», «Укрпрофтур» та іншого майна Федерації профспілок. Припис залишився невиконаним.


У подальшому, 30.05.2011 Президії ФПУ та загальним зборам акціонерів ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» принесено протести на незаконні дії посадових осіб щодо відчуження та ліквідації окремих об’єктів нерухомого майна ПрАТ «Укрпрофтур», «Укрпрофоздоровниця» (близько 20 об’єктів).


З метою упередження незаконного відчуження державного майна прокурорам десяти областей, де розташовані ці об’єкти (АР Крим, Донецька, Львівська, Київська, Миколаївська, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області та м.Києв) 24.05.2011 доручено проведення перевірочних дій з питань законності підготовки до продажу ФПУ окремих об’єктів нерухомості.


Крім того, прокурорам областей надіслано завдання про організацію перевірок щодо збереження майна, що перебуває у використанні ФПУ.


Уже за попередніми даними виявлено порушення в діяльності ФПУ при відчуженні нерухомого майна. Так, на засідання президії Федерації Профспілок України 24.05.2011 була спроба розглянути питання продажу дитячого оздоровчого комплексу «Придніпровський» (Золотоніський район, Черкаська область), хоча президія федерації профспілок Черкаської області питання відчуження оздоровчого закладу не погоджувала.


На сьогодні одним із предметів перевірки є законність розроблення інвестиційної угоди, на підставі якого адміністративний корпус ФПУ на Майдані Незалежності, 2 планується передати під контроль іноземній компанії.


Сьогодні, 8 червня 2011 р. Генеральна прокуратура України звернулась до Прем’єр-міністра України щодо створення Урядової комісії з метою проведення інвентаризації зазначеного майна, визначення законності його перебування у володінні ФПУ, встановлення державної частки у ньому та перевірки законності його відчуження.

 

Генеральна прокуратура України

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ