ukenru

11-12 лютого | Київ - ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2020р. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ. Відміна мораторію. Ринок землі. Набуття, захист, припинення прав на землю. Купівля, продаж, оренда (суборенда). Реєстрація. Плата за землю. Детальніше...


ЗЕМЛЯ 2020! Мораторій. Ринок землі. Що зробити ВЖЕ! Ціна. Іноземці. Переважне право. Як не втратити земельний банк: агрохолдинги, фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Державі повернуто ще понад 95 га у Києві


За результатами проведеної Генеральною прокуратурою України перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючим кооперативом "Забудовник" земельної ділянки, розташованої у Деснянському районі столиці, площею понад 95 га.


Так, рішенням Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України передано вказаному кооперативу земельні ділянки на вул. Пухівській у Деснянському районі площею 95,79 га, у тому числі 82,86 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла, площею 8,06 га у короткострокову оренду на 5 років для житлової забудови та площею 4,87 га – у довгострокову оренду на 49 років для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказаний кооператив передав земельні ділянки, які були надані йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.


З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки і створенні зазначеного кооперативу, Генеральною прокуратурою України до господарського суду столиці пред'явлено позов, який 8 червня 2011 року судом задоволено. Визнано недійсними зазначене рішення Київської міської ради, державні акти на землю та визнано відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.


З урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генеральної прокуратури України скасовано незаконні рішення Київської міської ради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 1500 га земель, розташованих у Голосіївському та Деснянському районах столиці, вартістю понад 2,1 млрд. грн.


Крім того, 8 червня 2011 року Київським апеляційним господарським судом залишені у силі рішення господарського суду столиці від 1 та 12 квітня цього року, якими задоволено аналогічні позови Генеральної прокуратури України про визнання недійсними рішень Київської міської ради щодо передачі обслуговуючим кооперативам "Транспортник" і "Житлосервіс" земельних ділянок у Голосіївському районі м. Києва загальною площею понад 170 га.


Зазначені рішення вступили в законну силу.

 

Генеральна прокуратура України

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ