ukenru





11-12 лютого | Київ - ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2020р. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ. Відміна мораторію. Ринок землі. Набуття, захист, припинення прав на землю. Купівля, продаж, оренда (суборенда). Реєстрація. Плата за землю. Детальніше...


ЗЕМЛЯ 2020! Мораторій. Ринок землі. Що зробити ВЖЕ! Ціна. Іноземці. Переважне право. Як не втратити земельний банк: агрохолдинги, фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

У прокуратурі Криму обговорили стан додержання в автономії земельного законодавства


У прокуратурі АР Крим відбулася міжвідомча нарада керівників правоохоронних органів, органів влади і контролю, предметом обговорення на якій стали проблеми охорони і використання головного багатства півострова, які сприяють порушенням і перешкоджають реалізації державної політики у сфері землекористування.


Як було зазначено, протягом січня-березня за протестами органів прокуратури скасовано майже 600 незаконних актів органів влади, місцевого самоврядування та контролю про розпорядження землею. Реально повернуто понад 330 га. За фактами злочинів у земельній сфері порушено 41 кримінальну справу. Об'єктом посягань стали більш як 5 тис. га, розмір завданих збитків перевищує 130 млн. грн.


При цьому до злочинів нерідко причетні представники органів влади і контролю. Так, органами прокуратури порушено 21 кримінальну справу за фактами незаконного розпорядження ділянками стосовно представників органів влади і місцевого самоврядування. Це насамперед є бідою селищних рад Ялтинського регіону. Порушено 6 кримінальних справ щодо посадових осіб органів земельних ресурсів. На незаконних узгодженнях «погоріли» земельники Ялти, Євпаторії, Сак, Феодосії та Ленінського району.


Поширеними є факти незаконного використання земель сільсько- і лісогосподарського призначення. За минулий період 2011 року порушено 19 кримінальних справ за незаконне зайняття сільгоспземель площею понад 130 га і розпорядження землями лісових угідь площею більш як 170 га.


Вжито заходів до запобігання незаконного вилучення земель держпідприємств. Щодо керівників останніх порушено 4 кримінальні справи за фактами протиправного припинення права користування земельними ділянками, що належать держпідприємствам, загальною площею майже 5 тис. га.


Виявлено низку фактів виділення у порушення закону значних площ кооперативам. Порушено 4 кримінальні справи, суми збитків у яких становлять понад 13 млн. грн.


Також відзначено невиважений підхід органів влади і самоврядування при розпорядженні головним багатством Криму. Прокуратурою постійно виявляються факти ігнорування містобудівної документації, схем планування територій; використання невизначеності меж об'єктів заповідного і водного фондів; уникнення орендних правовідносин і торгів.


Серед проблемних також визначено питання наявності величезної заборгованості із оплати за землю, яка становить на сьогодні понад 60 млн. грн., що вимагає ефективних дій з боку орендодавців і податкових органів. Також обговорювалася проблема тривалості розслідування злочинів у земельній сфері органами внутрішніх справ, яким підслідні справи про самовільне зайняття земель.


За результатами наради розроблено заходи, направлені на забезпечення законності у сфері землекористування.

 

Генеральна прокуратура України

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ