ukenru

Державні сільськогосподарські землі в оренду - без аукціону


Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до статті 134 Земельного кодексу України (щодо надання в оренду земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва).

Проектом закону (реєстр. №6609) пропонується включити до частини другої статті 134 Земельного кодексу України положення щодо надання в оренду земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва державної та комунальної власності без проведення земельних торгів.

Аргументуючи необхідність прийняття законопроекту, члени Комітету, зокрема, зазначили, що сьогодні значна кількість земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності або не використовується взагалі у зв"язку з відсутністю механізму проведення земельних торгів, або використовуються без правовстановлюючих документів, внаслідок чого державний та місцеві бюджети не отримують кошти від їх продажу або оренди. Крім цього, на думку членів Комітету, в депресивних регіонах України проведення земельних торгів для продажу права оренди на землі сільськогосподарського призначення не має сенсу, оскільки в більшості випадків відсутній навіть один претендент на купівлю такого права.

Комітет вважає, що запропоновані законопроектом зміни є слушними в зв"язку з тим, що існуюча процедура набуття права оренди на земельні ділянки державної та комунальної власності є невиправдано ускладненою та недосконалою і сприяє корупції та хабарництву.

http://www.kharkovzem.org.ua/novyny/2010131.html

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ