ukenru

ЗЕМЛЯ 2019/2020! Мораторій. Ринок землі. Ризики: агрохолдинги, малі/середні фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви. Інвентаризація. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! (14-15 листопада, КИЇВ). Детальніше...


14-15 листопада, м.Київ. Семінар: "РИНОК ЗЕМЛІ! Хто скупить українські чорноземи? – шляхи, можливості, ризики. ВСІ ЗМІНИ в земельному законодавстві 2019-2020". Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Суспільство і більшість політичних сил визнали неминучість запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення


На цьому наголосив Голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік у ході засідання, проведеного в рамках підготовки до парламентських слухань на тему: "Земля в українській долі: ситуація у земельній сфері, законодавче забезпечення земельних відносин та практика його реалізації". У засіданні взяли участь перший заступник Голови Держземагентства Артем Кадомський і начальник Управління законодавчого регулювання та розвитку земельних відносин Євген Бердніков.

На думку Григорія Калетніка, формування ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з найбільш дискусійних і заполітизованих питань аграрної політики в Україні. Він підкреслив, що висловлюються досить протилежні думки і точки зору: від формування виключно ринку оренди землі до зняття будь-яких обмежень на передачу у власність або торгівлю землями сільськогосподарського призначення.

Керівник парламентського Комітету повідомив також, що започатковано ринковий обіг наділів поміж землевласниками та землекористувачами. Але поки що він не є повноцінним, оскільки існує заборона на відчуження ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельних паїв. Практично цим створено початкові умови для ефективного господарювання на землі в ринковій економіці, зазначив Григорій Калетнік.

Заступник голови Комітету Валерій Бевзенко звернув увагу учасників засідання на низку проблем, які існують сьогодні в галузі земельного законодавства. Серед них - норма чинного Земельного кодексу, яка передбачає можливість безоплатної передачі ділянок громадянам України. На думку народного депутата, норму щодо безоплатної передачі наділів доцільно було б замінити нормою, відповідно до якої земельні ділянки могли б продаватися громадянам України, у тому числі й за умов розстрочки відповідних платежів.

Валерій Бевзенко наголосив також на необхідності вдосконалення існуючих законодавчих норм щодо землеустрою та землевпорядкування.

Учасники засідання акцентували увагу на строках започаткування функціонування ринку сільськогосподарських угідь, подальшому законодавчому врегулюванні земельних відносин, ціноутворенні на ділянки, включенні вартості земельного ресурсу до вартості сільгосппродукції тощо.

 

Держземагентство

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ