ukenru

ЗЕМЛЯ 2019/2020! Мораторій. Ринок землі. Ризики: агрохолдинги, малі/середні фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. Переважне право. АГРОЗМІНИ. Масиви. Інвентаризація. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! (14-15 листопада, КИЇВ). Детальніше...


14-15 листопада, м.Київ. Семінар: "РИНОК ЗЕМЛІ! Хто скупить українські чорноземи? – шляхи, можливості, ризики. ВСІ ЗМІНИ в земельному законодавстві 2019-2020". Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Мінприроди - проти відміни спецрежиму в заповідниках


Міністерство екології та природних ресурсів України виступає категорично проти вилучення із Закону України “Про природно-заповідний фонд” норми про спеціальний режим використання природних ресурсів у межах територій і об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Мінприроди.

За словами представників міністерства, ця норма, що діє з січня минулого року, нарешті врегулювала, а головне – спростила отримання населенням дозволів на спеціальне використання природних ресурсів на територіях ПЗФ, тобто впорядкувала механізм володіння, використання і оренди природних ресурсів (окрім корисних копалин) для виробничих та інших видів діяльності.

Насправді, в Україні зазначений спецрежим введено з 1991 року і повністю відповідає міжнародній практиці. Проте його регламентація здійснювалася кількома нормативно-правовими актами. Більш того, до введення цієї норми дозвіл на спецвикористання природних ресурсів видавали різні органи влади і землекористувачі, що істотно перешкоджало державній політиці щодо раціонального використання особливо цінних природних ресурсів.

На думку експертів, скасування цієї законодавчої норми не враховує загальносвітових тенденцій і грубо суперечить програмам ЮНЕСКО з охорони природи. Такий крок загострить конфлікт інтересів населення та інтересів з охорони природи, погіршить соціально-економічну ситуацію на заповідних територіях, неминуче призведе до порушення прав людини і, як наслідок, поставить питання про скасування статусу заповідника на значних природоохоронних територіях. У результаті, це призведе до знищення заповідного фонду України, не кажучи вже про скорочення бюджетних надходжень у зв'язку зі скасуванням стягування плати з населення за спецвикористання природних ресурсів, зазначають експерти.

 

УНІАН

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ