ukenru

ЗЕМЛЯ 2020! Мораторій. Ринок землі. Що зробити ВЖЕ! Ціна. Іноземці. Переважне право. Як не втратити земельний банк: агрохолдинги, фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! Детальніше...


12-13 грудня | Київ - ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2020р. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ. Відміна мораторію. Ринок землі. Набуття, захист, припинення прав на землю. Купівля, продаж, оренда (суборенда). Реєстрація. Плата за землю. Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

У центрі уваги – земельні питання


26 березня заплановано провести парламентські слухання щодо законодавчого врегулювання ринку землі. А цієї середи, за ініціативи депутатської фракції Народної Партії, в будівлі Верховної Ради відбулося засідання тематичного круглого столу, в роботі якого взяли участь аграрії практично з усіх регіонів України.

До дискусії щодо майбутнього українського села, окрім практиків – керівників реформованих агропідприємств, були запрошені й представники виконавчої влади. З фракції Народної Партії були присутні – Катерина Ващук, Микола Рудченко, Валерій Баранов, Юрій Литвин, Микола Шершун.

У своєму вступному слові Голова Верховної Ради та Лідер народників Володимир Литвин звернув увагу на парадоксальну вітчизняну особливість: тоді, коли весь світ страждає від нестачі продовольства і спостерігається стійка тенденція до його подорожчання, в країні з найкращими чорноземами у світі продовжується перетягування політичного каната, що аж ніяк не сприяє виходу агропромислового комплексу на якісно новий рівень свого розвитку.

Володимир Литвин наголосив, що у вирішенні земельних питань треба знайти справедливий підхід, який дасть перспективу країні, а рішення, які прийматимуться, були б зрозумілими людям. Тож до остаточного голосування у Верховній Раді потрібно провести широку дискусію з усіма суб’єктами аграрного виробництва та провести тематичні парламентські слухання.

Народний депутат Катерина Ващук закликала присутніх розглянути земельну проблему не тільки в площині економічних категорій, а й усвідомити, що такі поняття, як «земля», «село» входять до генетичного коду українців і визначають їхню етнічну сутність. Тож слід максимально обережно підходити до всіх новацій на селі.

Експерти-аграрії не раз нарікали на той факт, що в нас досі остаточно не створений реєстр землі, а розмови про утворення Земельного іпотечного банку так і залишилися розмовами. Водночас відсутність легального способу зміни власника земельних паїв призвела до масової тінізації ринку землі.

Зазначимо, що переважна більшість присутніх на круглому столі виступила проти запровадження безконтрольного ринку землі в країні. Причому діапазон підходів був досить широким. І якщо ветеран АПК з Кіровоградщини Василь Клюй взагалі закликав народних депутатів спрямувати позов до Конституційного Суду з метою скасування розпочатої ще у 1999 році земельної реформи, то його землячка Ольга Голобородько більш реалістично висловилася за належний контроль за земельним питанням з боку держави, зазначивши: «Якщо вже й не уникнути ринку землі, то хотілося б, щоб вона в нас була належним чином оцінена, аби не скупили за безцінь».

У ході дискусії представники профільного міністерства звернули увагу на те, що в даній аудиторії були присутні здебільшого орендатори, водночас усі соціологічні дослідження свідчать, що власники земельних паїв не проти того, щоб у разі потреби мати змогу до кінця реалізувати своє право на власність. Загальна ж думка, яка лунала практично від кожного учасника круглого столу, зводилася до потреби посилити державний контроль за додержанням земельного законодавства.

А ще учасники круглого столу обговорили комплекс інших проблем села, починаючи від соціального захисту селян, пенсійної реформи до проблем нинішньої посівної кампанії.

Олександр ВоронінJeyNews

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ