ukenru

Семінари в Одесі з кращими експертами України: 23.07 «БУДІВНИЦТВО - 2019». Олександр Сергієнко. || 23.07 «ТЕНДЕРИ – 2019». Тетяна Колесник. || 24.07 «ЗЕМЛЯ. Зміни з 1 січня 2019». Віктор Кобилянський. || 24. 07 «КАДРОВИЙ АУДИТ». Тимур Алієв. || 16.08 «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ». Тетяна Васильченко. Детальніше...


 

Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

У центрі уваги – земельні питання


26 березня заплановано провести парламентські слухання щодо законодавчого врегулювання ринку землі. А цієї середи, за ініціативи депутатської фракції Народної Партії, в будівлі Верховної Ради відбулося засідання тематичного круглого столу, в роботі якого взяли участь аграрії практично з усіх регіонів України.

До дискусії щодо майбутнього українського села, окрім практиків – керівників реформованих агропідприємств, були запрошені й представники виконавчої влади. З фракції Народної Партії були присутні – Катерина Ващук, Микола Рудченко, Валерій Баранов, Юрій Литвин, Микола Шершун.

У своєму вступному слові Голова Верховної Ради та Лідер народників Володимир Литвин звернув увагу на парадоксальну вітчизняну особливість: тоді, коли весь світ страждає від нестачі продовольства і спостерігається стійка тенденція до його подорожчання, в країні з найкращими чорноземами у світі продовжується перетягування політичного каната, що аж ніяк не сприяє виходу агропромислового комплексу на якісно новий рівень свого розвитку.

Володимир Литвин наголосив, що у вирішенні земельних питань треба знайти справедливий підхід, який дасть перспективу країні, а рішення, які прийматимуться, були б зрозумілими людям. Тож до остаточного голосування у Верховній Раді потрібно провести широку дискусію з усіма суб’єктами аграрного виробництва та провести тематичні парламентські слухання.

Народний депутат Катерина Ващук закликала присутніх розглянути земельну проблему не тільки в площині економічних категорій, а й усвідомити, що такі поняття, як «земля», «село» входять до генетичного коду українців і визначають їхню етнічну сутність. Тож слід максимально обережно підходити до всіх новацій на селі.

Експерти-аграрії не раз нарікали на той факт, що в нас досі остаточно не створений реєстр землі, а розмови про утворення Земельного іпотечного банку так і залишилися розмовами. Водночас відсутність легального способу зміни власника земельних паїв призвела до масової тінізації ринку землі.

Зазначимо, що переважна більшість присутніх на круглому столі виступила проти запровадження безконтрольного ринку землі в країні. Причому діапазон підходів був досить широким. І якщо ветеран АПК з Кіровоградщини Василь Клюй взагалі закликав народних депутатів спрямувати позов до Конституційного Суду з метою скасування розпочатої ще у 1999 році земельної реформи, то його землячка Ольга Голобородько більш реалістично висловилася за належний контроль за земельним питанням з боку держави, зазначивши: «Якщо вже й не уникнути ринку землі, то хотілося б, щоб вона в нас була належним чином оцінена, аби не скупили за безцінь».

У ході дискусії представники профільного міністерства звернули увагу на те, що в даній аудиторії були присутні здебільшого орендатори, водночас усі соціологічні дослідження свідчать, що власники земельних паїв не проти того, щоб у разі потреби мати змогу до кінця реалізувати своє право на власність. Загальна ж думка, яка лунала практично від кожного учасника круглого столу, зводилася до потреби посилити державний контроль за додержанням земельного законодавства.

А ще учасники круглого столу обговорили комплекс інших проблем села, починаючи від соціального захисту селян, пенсійної реформи до проблем нинішньої посівної кампанії.

Олександр ВоронінJeyNews

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

 

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ