ukenru

11-12 лютого | Київ - ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в 2020р. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ. Відміна мораторію. Ринок землі. Набуття, захист, припинення прав на землю. Купівля, продаж, оренда (суборенда). Реєстрація. Плата за землю. Детальніше...


ЗЕМЛЯ 2020! Мораторій. Ринок землі. Що зробити ВЖЕ! Ціна. Іноземці. Переважне право. Як не втратити земельний банк: агрохолдинги, фермери. (Суб)Оренда. Договори. Реєстрація. АГРОЗМІНИ. Масиви. Обмін. "Шахматки". Польові дороги. Паї. (Анти)Рейдерство. Суди! НГО. Плата! Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Публікації ЗМІ

Що означає для агробізнесу підписаний Петром Порошенком законопроект №6049-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»? Три ключові «подарунки», які запрацюють реально тільки з  1 січня 2019 року.

Перший – вирішиться питання «шахматок» на полях.

Земельний покер – саме так можна охарактеризувати події довкола подальшого майбутнього українських земель. «Карти» тримають кілька гравців (парламент, уряд, Мінагрополітики, Держгеокадастр, Президент) і ставки за столом лише зростають. Ще  б пак, попереду законний «дерибан» державних гектарів та відкриття ринку с/г земель. Зрозуміти, які комбінації намагається розвернути кожен і що за ними буде далі – можна, але це непросто: надто досвідчені гравці політичного блефу зібралися за земельним столом.

Втім, загальні штрихи земельного покращення вже очевидні. Як їх розуміти і куди вони заведуть українців та АПК? Про це AgroPolit.com поговорив із доктором економічних наук, заступником голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрієм Мартином:

«Левова частина сільськогосподарських земель в Україні – це приватна власність», – зазначив в ефірі телеканалу «Київ» заступник голови ради Асоціацій «Земельна спілка України» Андрій Мартин.
 
«Дуже багато людей помилково думають, що земля – це останнє, що залишилося в державній власності, і якщо ми знімемо мораторій на продаж землі, то корумповані урядовці продадуть цю землю олігархам і іноземцям. Насправді, це не так. Земля сільськогосподарського призначення на 80% є розпайованою. Вона  перебуває у власності громадян України», – сказав Андрій Мартин.
Держава Україна, на превеликий жаль, з початку земельної реформи фактично не дала відповіді на головне питання — яке сільське господарство ми б хотіли мати у стратегічній перспективі?
 
Переслідуючи мету високоефективного індустріалізованого виробництва, на задній план відходить не просто соціальний розвиток села, а взагалі існування сільського населення. Чим це може обернутися у подальшому і як цьому запобігти, розповів заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України», доктор економічних наук Андрій МАРТИН.
В последнее время впору искренне посочувствовать нашему правительству: оно вроде бы и хочет продемонстрировать широким народным массам какие-то подвиги и свершения на "земельном фронте", да только постоянно какая-то ерунда получается. Сперва, по наивности, мораторий собрались снимать в угоду заокеанским буржуям. Но со всех сторон оппоненты, как коршуны, налетели, да раскудахтались так, что лучше было бы и не начинать - от греха подальше. 
 
В перманентной борьбе с коррупцией последняя продолжает побеждать с разгромным счетом. Но позвольте: с какой такой стати с ней, родимой, бороться? Проверенные кадры на самых правильных местах уже давно расставлены, а поэтому излишнее рвение в борьбе с тотальным взяточничеством на бесплатной раздаче государственной земли, земельном рейдерстве, а также разнообразных околоземельных согласованиях и экспертизах проявлять совсем не хочется.

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ