ukenru

8 квітня, Київ | АГРОБІЗНЕС – 2020. ЗЕМЛЯ ТА ПОДАТКИ. Детальніше...


ДОГОВОРИ В АГРО БІЗНЕСІ! Що важливо передбачити? ПОСТАВКА (зерно, СГ продукція ЗЗР та ТМЦ). ЗЕД контракти. Експедиторські послуги. Транспортування. Зберігання зерна на зернових складах. Надання послуг та виконання робіт. Мінімізації ризиків. Розгляд кейсів та судової практики. Захист інтересів. Детальніше...


9-10 квітня, Київ | ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ - 2020. Великі зміни. ДОГОВІР ОРЕНДИ. Переважне право. РИНОК ЗЕМЛІ – як підготуватись. Купівля, продаж, ОРЕНДА(СУБОРЕНДА), постійне користування. РЕЄСТРАЦІЯ. ОПЕРАЦІЇ З ПАЯМИ. Земельні торги. Захист врожаю. ЯК БЛОКУВАТИ ЗАХВАТ БІЗНЕСУ. Плата за землюДетальніше...


ЗЕМЛЯ 2020! Договори - зміни з 16.1.2020р.! РИНОК ЗЕМЛІ. Купівля-продаж. Що зробити ВЖЕ! (Суб)Оренда - як залізобетонно оформити? Як не втратити земельний банк? Реєстрація. ДЗК. Переважне право. АГРО: масиви, обмін, шахматки. Паї. Торги. ЦП. (Анти)Рейдерство. Суди. НГО, плата. Детальніше...


Проект Земельної спілки України: "Десять кроків для подолання корупції у земельних відносинах"...

Емфітевзис може стати ліквідною заставою


Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з Союзом птахівників, Українська аграрна асоціація та Всеукраїнська аграрна рада висловлюють свою підтримку законопроекту № 4010а «Щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)» від 15.07.2016.
 
На думку Асоціацій, ухвалення вказаного законопроекту є необхідним кроком, який надасть можливість виробникам сільськогосподарської продукції залучити необхідні для галузі кредитні кошти.
 
Економічна та політична криза, падіння світових цін на зерно та втрата ринків збуту призвели до того, що у 2015 році, вперше за останні 5 років, ВВП сільського господарства знизилось на 5%. Також з початку 2016 року було посилено податковий тиск на галузь в частині сплати ПДВ. Безумовно, в таких умовах, сільгоспвиробники потребують додаткових джерел фінансування для забезпечення виробничих потреб та інвестування у розвиток. 
 
Наразі основним джерелом таких коштів є позикові, зокрема, банківські кредити, проте ситуація з кредитуванням сільськогосподарського виробництва наразі досить складна. За останні 5 років сума кредитів, наданих аграрним підприємствам зросла на 66%, а темпи інфляції склали 96%, тобто рівень купівельної спроможності за даними кредитами для аграріїв за ці роки знизився на 30%. Це при тому, що сума кредитів за вказаний період є чималою і складає 56,7 млрд гривень.
 
У разі ухвалення законопроекту № 4010а банківські установи при видачі кредитів матимуть змогу отримати під заставу майно, яке у випадку порушення кредитних зобов’язань зможе компенсувати суму кредиту. Наразі рухоме та нерухоме майно с/г виробників в більшості випадків не задовольняє банки як застава, оскільки будівлі та техніка, що є у аграріїв, переважно є застарілими і знаходяться у віддаленій сільській місцевості. Найціннішим активом будь-якого аграрія є земля, однак через мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, сільськогосподарські землі не можуть бути заставою, так само як і право оренди на ці ділянки. 
 
«Ухвалення законопроекту 4010а дозволить використовувати право на оренду землі як заставу під банківські кредити. Це допоможе аграріям залучити додаткові кошти для закупівлі сучасної техніки, поповнення оборотного капіталу та ін. Емфітевзис стане для аграріїв ліквідним активом, дозволить банкам спростити умови кредитування аграріїв та знизити відсоткові ставки, що, у  свою чергу, створить передумови для розвитку агросектору, зростання урожайності та ВВП», - прокоментував Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

База ділянок

Пошук

ПОСЛУГИ ДЛЯ КОМПАНІЙ